prvek

Ostatní zařízení


Kdo z nás by nechtěl být v bezpečí a nechtěl zajistit bezpečí svým blízkým. Systémy inteligentní elektroinstalace na to zajisté myslí. Např. hlídání světel, vypínání nebezpečných zásuvek, ale i možnost propojení se systémem EZS. Také lze ovládat zámky v domě, garážová vrata apod. Vše lze navíc kontrolovat a spravovat prostřednictvím internetu, takže máme maximální jistotu.


prvek

Chytré rolety

Chceme-li spořit energii, zajistit si komfort bydlení či zvýšit zabezpečení našeho domu, jsou dnes venkovní rolety či žaluzie již samozřejmostí. Máme-li jich na domu více, doplníme je motorickým pohonem. Díky inteligentní elektroinstalaci budeme mít také špičkově vyřešeno ovládání. Rolety se nám v ranních hodinách sami otevřou a večer spustí. Mohou reagovat i na počasí během dne a ve spolupráci s meteorologickou stanicí se chovat v závislosti na počasí. Bude-li chladno, zatáhnou se apod.


prvek

Zahradní zařízení

Pěkný dům má kolem sebe také upravenou zahradu mnohdy i s bazénem a řízení lze napojit i zde. Můžeme ovládat zalévání trávníku, vyhřívání bazénu, zakrytí bazénu. Také dobře řízeným osvětlení jistě zabodujeme při zahradní párty. Dobrá a řízená světla nám také poskytnou vysoký komfort a bezpečnost. Napojit si můžeme například vjezdovou bránu, vrata, pergolu.


prvek

Multimédia

Pod pojmem multimédia lze v oblasti inteligentních elektroinstalací zahrnout širokou paletu prvků a řešení. Může se jednat o domácí televizor, na kterém lze svůj dům ovládat, systém pro přehrávání hudby či kamerové systémy na ochranu domu, které lze opět zobrazit na domácí TV. Lze zde velmi hezky řešit problematiku televize v místnostech, audio-systémů apod.


prvek

Inteligentní komunikace mezi zařízeními

Již samo spojení chytré domy v sobě evokuje myšlenku inteligence a schopnosti domu komunikovat se svými obyvateli. Inteligentní elektroinstalace umožňuje v rámci svého systému chytré ovládání a také komunikaci.

Celý systém lze pak velmi elegantně a tak efektivně ovládat prostřednictvím komunikačních cest.

  • Wi-fi - k systému se lze připojit přes protokol Wi-fi, kterým dnes disponuje většina notebooků a mobilních telefonů
  • SMS - systém můžeme řídit a úkolovat také prostřednictvím SMS
  • Internet - celosvětová síť je tím nejlepším prostředkem k ovládání našeho domu, máme možnost se přes internet podívat jak je dům nastaven, popř. změnit jeho parametry – teplotu topení, zatažení žaluzií, zamknutí dveří apod. Máme-li doma kamery, můžeme se i online podívat, co se v domě děje nebo například shlédnout zaznamenaná data

NAŠI PARTNEŘI

ABB
TECO
Control4
Legrand
Perfecta
FAST ČR