Založení společnosti

Firma ComArr, spol s.r.o. byla založena roku 1991.

Firmu zakládali odborníci v oboru výpočetní techniky, kteří měli za sebou účast v na tehdejší dobu velmi rozsáhlých a pokrokových projektech, například mikroprocesorové aplikace, které byly použity ve vesmírné sondě pro sledování Haleyovy komety, tvorbu operačních systémů pro první osobní počítače, tvorbu překladačů vyšších jazyků, a další. Jediným vstupním kapitálem při zakládání firmy bylo nadšení, technické znalosti a zkušenosti zakládajících členů.

První krůčky společnosti

V prvních letech se firma zabývala výhradně navrhováním a dodávkami technologických, nebo programových řešení. Záhy bylo založeno oddělení zabývající se projektováním a realizací počítačových sítí. Firma zároveň začala nabízet instalace a konfigurace síťových operačních systémů. Byli jsme jedni z prvních, kdo dokázali kvalifikovaně instalovat a udržovat sítě založené na technologiích firmy Novel. Současně s tím vyvíjelo hotelové oddělení velice úspěšný software pro hotely.


Činnost firmy se velice úspěšně rozvíjela a od poloviny devadesátých let již měla firma na trhu vybudovanou velice slušnou pozici. V té době byl také vyvinut další velice úspěšný produkt – systém pro vytěžování nákladní autodopravy, mezi autodopravci známý jako RaalTrans Editor. Firma také začala ve větších objemech s dodávkami technického vybavení. Cílovou skupinou však vždy zůstávali výhradně koncoví zákazníci - uživatelé výpočetní techniky.

Rozvoj

V roce 2001 již roční obrat firmy překročil 50 miliónů korun. Firma již pracovala s velice slušnou klientelou stálých zákazníků a úspěšně vytvářela podmínky pro svůj další rozvoj. Již v roce 2003 jako průkopník na tomto poli a jako jedna z prvních IT firem v České republice úspěšně zavedla a certifikovala systém managementu kvality podle norem ISO 9000.

V polovině prvního desetiletí nového tisíciletí firma ComArr patří k dobře etablovaným firmám na trhu služeb v oblasti výpočetní techniky, má vybudováno silné servisní oddělení, nemá potíže s financováním velkých projektů a dodávek. Programátoři firmy pracují na dalším vývoji nosných produktů firmy – software pro hotely a restaurace a software pro vytěžování nákladní autodopravy. Zároveň se vyvíjí podle požadavků zákazníků celá řada zákaznických aplikací. Jsou již také vybudovány odběratelské vztahy ke všem významnějším dodavatelům hardware a základního software na českém trhu, jsme například servisním partnerem Fujitsu-Siemens.


Současnost

Dnes spolupracujeme s významnými zákazníky ze státní správy i ze soukromého sektoru, které podporujeme dodávkami a supportem nejmodernějších technologií a služeb. Náš systém řízení je certifikován podle dalších norem ISO (14000, 20000). Řídíme se moderními metodologiemi (ITIL). Ekonomika firmy je striktně podřízena stabilitě firmy. Personálně, materiálně i finančně jsou všechny naše činnosti dokonale zajištěny. Pracujeme s nejmodernějšími trendy ve vývoji IT. Širokým spektrem našich znalostí a služeb dokážeme v oblasti informačních technologií pokrýt převážnou většinu potřeb našich zákazníků. Naše schopnosti jsou doloženy celou řadou certifikací. V současné době má firma 45 stálých zaměstnanců. Disponuje kvalitním technickým a odborným potenciálem, sídlí ve vlastním komplexu objektů v okrajové části Pardubic. K prostorám firmy je jednoduchý příjezd a je k dispozici bezproblémové parkování.

DOKUMENTY SPOLEČNOSTI

Podívejte se na dokumenty, kterými se řídíme. Pro více informací nás kontaktujte pomocí formuláře v sekci kontaktů, nebo telefonicky.

PDF Dokument

Prohlášení GDPR

Zobrazit
PDF Dokument

Prohlášení firmy

Zobrazit
PDF Dokument

Reklamační řád

Zobrazit
PDF Dokument

Servisní podmínky

Zobrazit
PDF Dokument

Politika jakosti a ochrany životního prostředí

Zobrazit
0
0
0
0
NEMYSLÍME JEN NA SEBE

Jsme hrdými partnery těchto organizací

VCD

VČD Pardubice

Řadíme se mezi dlouholeté partnery východočeského divadla.

Přejít na web
SK LB

SK Lázně Bohdaneč

Jsme hrdým partnerem fotbalového klubu Lázně Bohdaneč.

Přejít na web
Don Bosco

Centrum Don Bosco

Pomáháme organizaci, která doprovází mladé lidi z dětských domovů, pěstounské péče a ohrožených rodin tak, aby převzali zodpovědnost za svůj vlastní život.

Přejít na web
UK Praha

UK - MFF

Podporujeme organizaci konference UK - MFF.

Přejít na web
BEST servis

BEST servis - Ústí n. L.

Podporujeme organizaci konference řady "Moderní elektrochemické metody" od roku 2015.

Přejít na web
IFAS

IFAS

Finančně podporujeme pořádání festivalu IFAS.

Přejít na web