prvek

Bezpečnost sítě


prvek

Firewall

Mezi základní komponenty pro zajištění počítačové sítě proti útokům zvenčí (z Internetu) patří bezpečnostní brány (firewally). Je možné použít jak softwarové řešení nainstalované na vhodném počítači, tak i komplexní specializované řešení, jako je řada Symantec Gateway Security 5600 zahrnující v sobě volitelně i antivirovou ochranu, detekci narušení a filtrování obsahu. Pro menší firmy můžeme nabídnout zařízení Symantec 1600 nebo 400, případně i dalších výrobců. Pro sítě vybavené servery Linux pak lze použít softwarové řešení.


prvek

Antivirová ochrana

Další důležitou a dnes již v podstatě běžnou komponentou počítačových sítí je antivirová ochrana. Zde doporučujeme vícestupňovou ochranu založenou na produktu Symantec Client Security, která zahrnuje poštovní servery, souborové servery a klientské počítače, u kterých je součástí i firewallová komponenta. Důležitou částí produktu je centrální konfigurace antivirových klientů včetně automatické distribuce virových definic. Nově je v tomto produktu zahrnuta i ochrana proti škodlivému software (trojské koně, spyware, adware). Podle volby zákazníka můžeme podporovat i řešení jiných výrobců.


prvek

Blokování nevyžádané pošty

V posledních letech se stává stále větším problémem nevyžádaná pošta (spam), jejíž objem dosahuje až 70% všech zpráv elektronické pošty. Kromě obtěžování uživatelů začíná navíc být spojena i s bezpečnostními riziky plynoucími z vložených odkazů a s technickými problémy vyplývajícími z velkého zatížení serverů. V současné době představuje špičku v řešení tohoto problému produkt Brightmail AntiSpam firmy Symantec. Jeho hlavní předností je vysoká přesnost detekce, při které je zachyceno více než 95% nevyžádané pošty, a přitom se prakticky nevyskytují případy, kdy by byla jako spam označena legální zpráva. Instalaci tohoto produktu může zajistit v několika konfiguracích podle potřeb uživatele, topologie a zatížení sítě. Zájemcům nabízíme navíc možnost odzkoušení produktu přímo v ostrém provozu jejich počítačové sítě.

IDS

Sebelepší firewall a antivirová ochrana však nemůže ochránit počítačovou síť proti všem nebezpečím. Kromě útoků, které přicházejí přes neošetřené zranitelnosti legálních aplikací např. v podobě automaticky se šířících červů, se jedné i o různý spyware a o útoky vedené z vnitřní sítě. Nebezpečí představují i přenosné počítače, s kterými se uživatelé připojují k Internetu i mimo chráněné prostředí počítačové sítě. Ke kontrole provozu proto doporučujeme systémy pro detekci narušení. Základní detekce pro počítače koncových uživatelů je již obsažena v produktu Symantec Client Security (viz antivirová ochrana). Pro detekci na serverech je možné volit programový produkt Host IDS, pro sledování a vyhodnocování provozu v kterémkoliv místě počítačové sítě pak nabízíme Symantec Network Security buď jako programový produkt nebo jako speciální předinstalované zařízení. Naši specialisté mohou pomoci i s vyhodnocením významu jednotlivých detekovaných událostí.


prvek

Vzdálený přístup, VPN, certifikáty

Pro mnoho uživatelů je důležitá možnost bezpečného přístupu k podnikovým informacím včetně zpráv elektronické pošty i na cestách mimo firmu. Proto zajišťujeme různé varianty připojení – počínaje přístupem k elektronické poště přes webovské rozhraní až po VPN připojení zabezpečené klientskými certifikáty. V případě, kdy pro podobné řešení není u zákazníka vhodná infrastruktura, zajistíme instalaci i jiného řešení, jako např. Eurotel Office Connector.

NAŠE REALIZACE

Maro
Tvar Pardubice
SMP
Chalupa Motors
VCD
Chládek a Tintěra